2013 m. gegužės 20 d., pirmadienis

Sekminės


Mes švenčiam Sekmines, o ką jūs katalikai? Iš tiesų juokauju ir kartu ironiškai bandau pabrėžti danų pastarąją šventę, kuri yra iš tiesų labai krikščioniška. Juk Sekminės tai septintas sekmadienis po Kristaus prisikėlimo arba kitaip sakant  Šventosios Dvasios nužengimo į žemę šventė. Ar iš tiesų danams, ir ne tik, ši šventė tokia svarbi? O gal tai tik puikus būdas laisvai dienai?Vakar buvau bažnyčioje, čia nieko naujo, tačiau kadangi tai ne šiaip sekmadienis, o Pinsedagen tai tikėjausi padidėjusio tikinčiųjų skaičiaus. Tačiau tačiau, norėtumet. Šį kartą  jų buvo dar mažiau negu paprastai, nes krikštynų nebuvo, tad sėdėjo vien pensininkai ir spėkite kas dar? Mišias taip pat klausė lietuvaitė, kuri šiaip yra katalikė, bet kažkodėl pastaruoju metu kiekvieną sekmadienį lankosi protestantų evangelikų šventose mišiose. Na bet čia jau tikėjimo dalykai, per daug nesigilininkim, nes bijau kad galiu būti pasmerkta, ar kitaip sugėdinta savo tokiu elgesiu. Grįžkim prie šventės. Žmonių buvo juokingai mažai, o ir pats miestas po šilto šeštadienio, pradėjo budintis tik apie pietus. Turbūt jau supratote, jog vis dėlto šventė kaip šventė, bet jos tikrosios prasmės danų sąmonėje ne itin išlikę, nes vis tiek kažkada, kai ši diena buvo pradėta švęsti žmonės turėjo suvokti, ką gi jie švenčia, o ne šiaip sau.
Toks religinės šventės minėjimas šiais metais jau trečias: pries tai buvo Bededag, tada Kristi Himmelfart, o štai dabar ir minėta Pinsedag. Tačiau jie moka švęsti, tad kodėl neprisijungus prie jų?:)

O dabar dar šis tas apie šestadienį. Turbūt svarbiausias įvykis šią savaitę Danijoje -  mergaitė parsivežė Eurovizijos nugalėtojos titulą. Tikrai smagu, jautiesi net kažkokia dalimi pačios šalies. Čia turbūt visada su nugalėtojais norima jaustis kažkuo susijusiais, tad gyvenimas toje pačioje šalyje kaip ir tampa tam tikru pretekstu sirgti būtent už ją. Nors jeigu sąžiningai, tai man ta daina jau atsibodo...

Bet dar prieš prasidedant visos Europos dėmesį prikausčiusiam renginiui kartu su kursioke gaminome balandėlius. Buvo labai skanu, o įdomiausia tai, man visada būna įdomu kai sužinau ką nors naujo apie svečias šalis, kad rumunai taip pat turi šį patiekalą savo šalyje, be abejonės su kitokiais gaminimo būdais, bet pats pagrindas: į kopūstą įvyniota mėsa su ryžiais, tas pats. Kadangi minėtoji kursiokė, buvo gavusi neseniai siuntinį, tai atsinėšė močiutės gamintų sarmale. Buvo labai labai skanu abeji variantai. O kadangi šį savaitgalį gyvenau viena, tai dviejų dienų valgiaraštį ir sudarė pagrinde balandėliai. Bet šiaip buvo gerai, labai gerai, negaliu skūstis....

Beje išlaikiau danų egzaminą, tik gaila, kad nebegalėsiu, nebespėsiu praeiti kito modulio, o tai reiškia, kad danų kalbos mokymasis bus padėtas į šoną iki kitų metų pavasario, bet kai pasirinkimo nėra, nėra ir ką daryti, tik susitaikyti.
Gražios, šiltos savaitės!!!
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą