2013 m. spalio 17 d., ketvirtadienis

Pirmieji įspūdžiai po mokslų savaitės

Taigi kaip ir žadėjau įrašas dar šią savaitę apie pirmą mokslų savaitę (mėnesio su puse atsilikimas). 

Pirmoji mokslų savaitė baigėsi. Nebuvo ji lengva, bet kad įdomi tai tikrai. Paskaitų tikrai nemažai, o tada dar norisi pažaist tenisą ar badmintoną ir grįžti namo visiškai be jėgų. Beje šią savaitę lankiausi vietoje pavadintoje French concession. Labai jau prabangus rajonas, viskas iščiustyta, labai švaru, o ir europietiškų veidų galima pamatyti žymiai daugiau. Kadangi visai netoli įsikūręs pirmojo komunistų kongreso muziejus, negalėjom neužeiti, o užėję stebėtis. Istorija liudija jog viskas iki komunistų buvo tiesiog tragiška, Kinija buvo mėtoma ir vėtoma, ir tik tik atėjus komunistams viskas stojo į vėžes ir šalis pradėjo gyvuoti. Įdomi vieta. Vėliau netikėtai užtikom vakarietiškų prekių parduotuvę. Pasirodo įsigyti galima visko, tik už tai aišku reikia ir mokėti, dažnai dvigubai negu Danijoje. Bet vistiek buvo įdomu apsižiūrėti kaip ir kas. Oras nebuvo pats geriausias, tad ir jausmas vaikšojant šalpiais batais ne iš maloniausių. Vakare buvo suplanuotas cauch surfing susitikimas tad ten ir nukeliavom. Pakely pavalgėm ir sutikom vokietį žygiuojantį ten pat. Vakaras labai greitai prabėgo,  o kadangi kitą dieną nusimatė paskaitos nusimatė nuo ryto iki vakaro, tai ilgai užtrukti negalėjom. Kiek įdomių žmonių yra, negaliu patikėti. Dauguma susirinkusiųjų buvo iš JAV, bet nemažai ir kinų. Vienas is jų, vardu James, mus visą vakarą juokino ir glumino, nes tai buvo pirmas sutiktas kinas su stipriu humoro jausmu ir net gi sarkazmu.

Beje vakar labai maloniai pasivažinėjom su mokytojas Lilly. Pirmiausia ji nuvežė iki China Telecom, tam kad gautume sim korteles su kiniškais numeriais, tada užsukom į supermarketą apsipirkti. Man tai buvo pirmas kartas, ir tikrai pavykęs, nes kiek supratau iš kitų dviejų keliavusių, tai šiame jie tikrai rado ko norėjo. Lucky me.... Vakar taip pat pat lankėmės vienoje didžiausių pasaulyje metalo gamybos įmonių BaoSteel. Patiko, tiek pasakysiu, o ir patys paaiškinimai kaip viskas pagaminama buvo pakankamai suprantami. Vienintelis minusas, keliavom pagal aprangos kodą, buvo griežtai įvardinta: jokių šortų, jokių sijonų, jokių basučių, Kelnės. Karštis pasitaikė pats tas, tik 34 laipsniai, o kelionė valandos su puse. Turbūt suprantat apie ką aš. Gerai, kad autobuse kondicionieriai veikė. Nors perspėju visas viešasis transportas Kinijoje beproto šaltas (vėlgi kondicionieriai), tad jeigu žinau, kad teks važiuoti autobusu, taksi, ar metro visada pasiimu skarą. Kažkaip persišaldyti nesinori. Bet čia karštis nesibaigia, atvažiavę į gamyklą sužinojom, kad karštis viršuje 80 laipsnių, bet ko nepadarysi dėl smalsumo. Tad kai jau išlindom iš peklos tie 34 nebeatrodė taip daug.
Šiandien jau šeštadienis, ir nors paskaitų nėra, bet užsiėmimai tęsiasi. Pradžioje kaligrafijos pamoka, vėliau kunfu. Tie vienoje, tiek kitoje prisijuokėm iki soties, bet buvo įdomu. Na, dabar jau lekiu. Sportas laukia ir sunkus klausimas: tenisas ar badmintonas?Savaitgalis prasidėjo vos pasibaigęs. Taip, kartais sekasi. Kinai, gi, švenčia Vidurio rudens šventę ir valgo mėnulio pyragėlius. Mes aišku prie jų prisidedame.

Vakar šventėm jau festivalio išvakares, štai tokio kvietimo sulaukėm iš bendrabučio draugų. Ir buvo labai smagu, nors galiausiai viskas baigėsi labai keistai, nes kai atsibodo sėdėti virtuvėje susiruošėme į miestą, tačiau.....Nei vienas taksi nenorėjo mūsų imti, tad palaukus apie 10 min. Ir vis dar nesulaukus naujų taksi aš nusprendžiau grįžti, nes važiuoti su privačiomis mašinomis man kol kas perbrangu, o ir šiaip neaišku kaip ir kas ten. Tad patraukiau namų link, tačiau mane pasivijo Simon, kuris irgi nusprendė, kad vakaras nevertas tokio pinigų išleidimo, galimai į balą, tad dabar rašydama ir nežinau. Kaip baigėsi kitiems. Ar jie kur nors dar ėjo, ar pasiėmė tas privačias mašinas ar kaip? Kai susitiksiu paklausiu. O kaip jau minėjau vakaras buvo tikrai smagus, ir nors grįžus į virtuvę jau nebegrįžome, bet paplepėt dar suspėjom. Pasirodo Simon mokyklos metais kaip riekiant sportavo, ir ne bet ką, o plaukimą. Tad tema buvo užvesta. O dar kai pasigyriau Rūta, tai iš viso puiku. Lietuvos geografinės vietos nežinojo (dėl to aš jam visą vakarą priekaištavau), bet mūsų mergaitę žinojo. Tipiškas danų elgesys. Bet koks skirtumas, sužinojau visai nemažai. Pvz: Alkoholis sporto rezultatuose matosi 3 savaites, tad darykit išvadas, mes irgi darėm, nors ir virtuvėje su daug įvairių gėrimų...

O paskaitos einasi kaip ir neblogai, susipažįstam su Kinijos kultūra, tradicijomis. Be abejonės yra ir keistų dėstytojų, tokių, kur per paskaitą frazę “tai pakels jūsų įvertinimą” pakartoja gal 20 kartų ir visiems juokas ima dėl to, bet koks skirtumas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą